Койнбейз: институциите започват да наливат пари в Етериум в допълнение към Биткойн

Крипто борсата Койнбейз сподели, че институциите започват да харчат големи количества капитал за втората по големина криптовалута, Етериум (ETH).

В нов преглед на 2020 г. базираната в САЩ компания казва, че Биткойн остава фаворитът сред институционалните играчи, но отбелязва, че големите пари очевидно виждат потенциал в бъдещето на ETH.

„Причините да се насочат към Етериум, които чуваме най-често от нашите клиенти, са комбинация от i) неговият развиващ се потенциал като запас от стойност и ii) статутът му на цифрова стока, която е необходима за захранване на транзакции в неговата мрежа.

Докато нашите институционални клиенти купуваха предимно биткойни през 2020 г., нарастващ брой също зае позиции в Етериум, вторият по големина крипто актив по пазарна капитализация. Етериум се представи добре спрямо USD през 2020 г., изпреварвайки Биткойн, за да завърши годината с ръст от 487% до 745$.“

Прегледът посочва проблемите с мащабирането на Етериум като продължаващо предизвикателство и подчертава потенциала на блокчейна за интелигентни договори да играе важна роля в бъдещето на финансите.

Етериум ще стане основният актив за инвеститорите през 2021 година

„Програмируемостта на Етериум носи нови предизвикателства и рискове, но и невероятен потенциал. Очевидните проблеми с приложенията, които понастоящем използват Етериум, включват i) проблемите с мащабирането, т.е. как да се подобри пропускателната способност във веригата, когато се изисква често предаване на данни; ii) свързано с предишното – високи разходи, свързани с таксите за транзакции (такси за „газ“), когато мрежата стане претоварена; и iii) увеличена възможност за атака със сложни интелигентни договори, които могат да нараснат, за да съберат големи запаси от крипто активи и по този начин да привлекат лоши участници.“

Потенциалните ползи от приложенията, изградени върху Етериум, обаче са значителни. През 2020 г. развитието на Етериум и инвестиционната активност в децентрализираното финансиране (‘ДеФи’) нарасна, както и използването на базирани на Етериум стабилни монети като Тетер и USDC. “

Койнбейз казва, че също е преминал нов етап на броя на потребителите на своята платформа.

Сега криптоборсата има 43 милиона клиенти по целия свят и притежава над 90 милиарда долара в крипто активи.

Източник

Leave a Reply